Informacje o zawodniku

Holandia
Mężczyzna

Opis

Paul Verhaegh (ur. 1 września 1983 w Kronenbergu) - holenderski piłkarz, występujący na pozycji obrońcy. Obecnie jest zawodnikiem FC Augsburg.

Verhaegh profesjonalną karierę rozpoczynał w PSV Eindhoven. Lecz jeszcze przed debiutem w pierwszym zespole tego klubu, został wypożyczony do AGOVV Apeldoorn. Po zakończeniu okresu wypożyczenia, przeszedł do FC Den Bosch. Pierwszy występ w Eredivisie zaliczył 15 sierpnia 2004, w wygranym 1-0 pojedynku z ADO Den Haag. Szybko przebił się tam do wyjściowej jedenastki. Jednak na koniec pierwszego sezonu w Den Bosch, jego drużyna zajęła ostatnie miejsce w lidze i spadła do Eredivisie. Po spędzeniu roku na zapleczu ekstraklasy, Verhaegh podpisał kontrakt z pierwszoligowym Vitesse Arnhem. Tam podobnie jak w dotychczasowym klubie, nie miał problemów z z wywalczeniem sobie miejsca w pierwszym składzie. W 2010 odszedł do FC Augsburg.

Verhaegh był członkiem zwycięskiego składu młodzieżowej reprezentacji Holandii, na mistrzostwach Europy U-21, rozegranych w 2006.

źródło: wikipedia.com

Informacje o karierze